Sn. Valimiz Yaşar KARADENİZ Derneğimiz Üyeleriyle Buluştu!

Sn. Manisa Valimiz Yaşar Karadeniz, Eşi Zehra Karadeniz ile birlikte derneğimizin her yıl düzenlediği, hedef ve faaliyetlerimizin görüşüldüğü, öğrencilere yapılan burs ve yemek destekleriyle ilgili güncel kararların alındığı toplantıya katıldı. Eğitime, öğretime ve tüm öğrencilerimize verilen her türlü destekten mutluluk duyduğumuzu bir kez daha dile getirip, Sn. Valimiz Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz’e teşekkürlerimizi sunarız.

 

Vali Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, Eğitime Katkı Derneğinin önümüzde ki dönem faaliyet ve hedeflerinin belirlendiği değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantıya Vali Yaşar Karadeniz, Eşi Zehra Karadeniz, 24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Eğitime Katkı Derneği Başkanı-CBÜ Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi-Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkan Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Dernek 2.Başkanı Hasan Kabadağ, dernek yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri katıldı.

Derneğin mali durumu hakkında bilgi verilen programda, öğrencilere verilecek karşılıksız burs ve yemek bursu miktar ve sayıları görüşülerek karara bağlandı.

Dernek faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi veren Eğitime Katkı Derneği Başkan Prof. Dr. Süleyman Sami, öğrencilerin ihtiyaç esasına göre yapılan puanlamaya göre belirlediğini ve burs dağıtımı yapıldığını belirtti.

Programda konuşan Vali Karadeniz de “Ülkemizin belki de en önemli hayır işlerinden birisi öğrenci yetiştirmek, bu ülkeye insan yetiştirmek. Bunu zaten üniversitede ki görevleriniz dolayısı ile yapıyorsunuz ama birde böyle bir hayır işini üstüne ekleyerek yapmış olmak gerçekten çok büyük fedakârlık” diye konuştu, dernek yönetimine teşekkür etti.

Program sonrası Vali Karadeniz, Eşi Zehra Karadeniz ve davetliler bahçe girişinde bulunan el sanatları sergisini gezdi.

Kaynak: manisa.gov.tr

Sergi geliri öğrencilere

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Eğitime Katkı Derneği işbirliğiyle ‘Naht Sanatı Sergisi’ açtı. Sanatçı Hasan Kabadağ’ın eserlerinin yer aldığı sergi, büyük beğeni topladı.

Açılış töreni öncesi Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehteri ve Manisa Semazenler Derneği’nin minik semazenleri gösteri yaptı. Gösteri, sergi açılışına katılan vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Fatih Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılış törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Eğitime Katkı Derneği Başkanı Süleyman Sami İlker ve çok sayıda Manisalı katıldı. Ahşap oyması eserlerinin yer aldığı sanatçı Hasan Kabadağ, “İnsana yapılan yatırım en faydalı yatırımdır. Bir yılda 99 adet çalışma ürettik ve ürettiğimiz çalışmalarımızı bu sergimizde sergileyeceğiz. Bu sergiden elde edeceğimiz gelirin tamamı derneğimize bağışlanacak ve dernek vasıtası ile öğrencilerimizin eğitim masrafları karşılanacaktır” dedi.

Kabadağ’ın ardından söz alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Eğitime Katkı Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker de, serginin önemine vurgu yaparak, emeği geçenlere teşekkür etti. Son olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü söz aldı. Başkan vekili Güzgülü konuşmasında; “Bu normal bir açılış değil. Burada dostlar var, burada hayır sahipleri var. Programı düzenleyen arkadaşlarımız Türklüğün geleneğini, Türklüğün hissini ve İslam’ın değerini anlatmaya çalışmışlar. Sema gösterisi ve mehter gösterisi çok güzel olmuş çok teşekkür ederiz. Bazı kesimlerin bilmediği bir sanat dalı ile beraberiz. Baktığımızda Türk geleneği İslam’la sentezlenmiş ve gayet güzel eserler meydana çıkmış. Burada yapacağımız katkılarla Eğitime Katkı Derneği’ne ne kadar destek verirsek bizler okuma şansı az olan çocuklarımıza destek veririz. Bu nedenle bu gönül dostlarımızın bütün katkılarından dolayı dernek üyelerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi ve protokol üyeleri sergiyi gezdi, eserleri tek tek inceledi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/

Vali Bektaş`a ziyaret

Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker ve yönetim kurulu üyeleri Vali Erdoğan Bektaş`a nezaket ziyaretinde bulundu. Merkezi Manisa olan Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Sami İlker ziyaret sırasında Vali Bektaş’a dernek ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İlker, “Manisalı olup Celal Bayar Üniversitesinde veya başka üniversitelerde öğrenim gören ve başka illerden olup CBÜ’de okuyan ihtiyaç sahibi, maddi ilgi ve destek bekleyen çok sayıda gencimiz bulunmaktadır. Derneğimizle, Manisa’mızın tarihi ruhaniyetine uygun bir yardımlaşma zemini oluşturmaya çalışıyoruz. Derneğimiz, hayırseverlerimizle, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz arasında bir gönül köprüsü olmaktadır” dedi. İlker, 2011 yılında kurulan dernekten yardım veren kişi veya kuruluşların yardın alan öğrencileri görmedikleri, yardımların banka yolu ile öğrencilere iletildiğini belirtti. Vali Erdoğan Bektaş da ziyaretten dolayı memnuniyetini belirterek derneğin öğrencilere destek olarak çok hayırlı bir hizmet yürüttüğünü söyledi. Vali Bektaş, devletin yanında hayırsever kişi ve kuruluşların yaptığı yardımların gönül birliği oluşturduğunu ifade ederek yapılan hizmetin diğer kişi ve kuruluşlara da örnek olmasını diledi.

Kaynak: http://manisainternethaber.com/

Vali Savaş’a Ziyaret

Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Sami İlker ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti.

Dernek Başkanı Prof. Dr. İlker ziyarette dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2011 yılının sonunda kurulan derneğin ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerine burs verdiğini belirten İlker, ‘Geçen yıl 26 öğrenciye yemek bursu verdik. Şu anda da 35 öğrenciye burs veriyoruz. 8 öğrenciye öğle yemeği olarak öğrenci başına 50 lira da yemek bursu veriyoruz. İnşallah gelecek yıllarda öğrenci sayısını biraz daha artırırız diye ümit ediyorum. Verdiğimiz burslar da ağırlıklı olarak CBÜ’yü kapsıyor. Ayrıca Manisalı olup da dışarıda okuyan öğrencilerimiz var. Burs verirken son derece tarafsız ve objektif olmaya çalışıyoruz’ dedi.

Vali Savaş da ziyaretleri için teşekkür ederek, ‘Aslında artı değeri en yüksek yardım türü bu. Sizlerin bu yönde gayretini, çabasını yürekten kutluyorum. İnşallah bizler de sizlere yönlendirme yönü ile destek vermeye gayret edeceğiz. Vakıf üniversitelerinin vakıf bünyesinde dereceyle gelen öğrencilere burs sağladıklarını biliyorum. Kendi bünyesinde dernek veya vakıf aracılığı ile bunu taahhüt eden devlet üniversiteleri de var. Aslında bir yönde kalite yarışında bir adım öne geçme anlamında araçlardan biri’ diye konuştu.

Kaynak: http://www.manisa.gov.tr

Bavul’un 2. Perdesi Öğrenciler için

MANİSA Belediyesi, Ocak ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında, Volkan Severcan Tiyatrosu’nun ‘Bavul’ adlı tiyatro oyununu ikinci kez Manisalı sanatseverlerle buluşturdu. Manisalılar’ın büyük beğenisini toplayan oyun yine tiyatroseverlerden tam not aldı. Oyundan elde edilen gelir öğrenci bursu olarak kullanılmak üzere Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği’ne aktarıldı. Manisa Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu, Volkan Severcan Tiyatrosu’nun ‘Bavul’ adlı oyununa ikinci kez ev sahipliği yaptı. Oyun, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ve Funda Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Kültür Müdürü Pedagog Kemal Çamlıoğlu, Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Sami İlker ve çok sayıda tiyatrosever tarafından izlendi. Sam Bobrick’in senaryosunu yazdığı, çevirisini Ekin Tuncay Turan’ın yaptığı ve Bora Severcan’ın yönettiği tiyatro oyununda usta isim Ayşen Gruda’nın yanı sıra Volkan Severcan, Melda Gür ve Nuri Gökaşan gibi tanınmış sanatçılar rol aldı. Çeşitli sebeplerden dolayı hayata küsmüş bir grup yetişkin insanın hayata tekrardan sıkı sıkıya bağlanmalarının eğlenceli bir dille anlatıldığı oyun, tiyatroseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Oyunun Geliri Öğrenci Bursu Olacak

Oyun sonunda oyunculara çiçek takdim eden Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, kendilerini ikinci kez Manisa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Manisalı sanatseverlerin oyuna olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Volkan Severcan da kendilerini ağırlayan başta Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti. Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Sami İlker de toplum yararına çalışan bir dernek olarak oyundan elde edilen geliri 32 öğrenciye burs olarak kullanacaklarını belirtti. İlker, kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Kaynak: http://www.manisa.bel.tr/

Vali Daşöz’e Ziyaret

Eğitime Katkı ve Hizmet Derneği Başkanı Prof. Dr. Sami İlker yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette derneğin çalışmaları hakkında Vali Daşöz’e bilgi veren Başkan İlker, derneğin geçtiğimiz Kasım ayı sonunda kurulduğunu ve gelecek eğitim öğretim yılından itibaren burs vermeye başlayacaklarını söyledi. İlker, “Manisa’da okuyan ya da Manisalı olup başka şehirlerdeki üniversitelerde burs ihtiyacı olan öğrencilerimize destek vereceğiz. Muhtaçlık ve başarı kriterlerini göz önünde bulunduracağız. Eylül ayında yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçeceğiz. İnternet üzerinden müracaat kabul edip ön eleme yapacağız. Bu eleme esnasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın bilgi bankasından yararlanmak istiyoruz. En isabetli kararı vermeye çalışacağız.” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Halil İbrahim Daşöz, “Hem çocuklarımızın geleceği hem de ülkemizin geleceği bu çalışmalara bağlı. Bu çalışmalar özveriyle yürütülen işler. Eğitim öğretime katkı için çok inanmış ve kararlı bir yönetiminiz var. Özverili çalışmalarınızdan dolayı yönetim kurulunuzu kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu. Kaynak: http://www.manisahaberleri.com/

Derneğimizin Kuruluşu

Manisa’da, öğrencilere burs vermek isteyen hayırseverler bir araya gelip, Eğitime Katkı ve Hizmet Derneğini kurdu. Derneği kurucu başkanı Prof. Dr. Sami İlker, Malta Parkında düzenlenen tanıtım toplantısında, burs vermek isteyenlerle ihtiyaç sahibi öğrenciler arasında köprü olmayı amaçladıklarını belirtti. Burs verirken, herhangi bir siyasi düşünce, ideoloji veya mezhep ayrımı yapmayacaklarını ifade eden İlker, ilk etapta yaklaşık 50 öğrenciye burs vermeyi planladıklarını kaydetti. İlker, “Burs sağlamak amacıyla dernek üyelerimizle hayırseverleri ziyaret edeceğiz. Banka aracılığıyla iletişim olacak. Asla elden para almayacağız. Yakında internet sitemizi de açacağız. Öğrenciler, form doldurarak buradan burs talebinde bulunacak” diye konuştu.

Kaynak : https://www.haberler.com/